HAKKIMIZDA

Irak Nakliye


Firmamız yurt içi taşımacılığından sonra uluslararası nakliye konusunda da çalışma alanlarını genişletmekte ve geliştirmektedir. Uluslararası taşımacılıkta özellikle komşu ülkeler ile yapılan ihracat-ithalat çalışmalarında ırak nakliye firması olarak araç filomuzu ve tedarik zincirimizi her geçen gün büyütmekteyiz.

Genel anlamda en yoğun lojistik çalışmalarımızın bulunduğu ülkeler arasında yer alan Sınır komşularımızdan ırak'a nakliye fiyatları konusunda uygun navlun faaliyetlerimiz aralıksız devam etmektedir. Türkiye’nin tüm bölge ve şehirlerinden Irak’ın Zakho, Erbil, Süleymaniye ve Kerkük gibi kuzey illeri ile Musul, Bağdat, Basra gibi güney illerine taşınması planlanan her türlü yükün taşınmasında nakliye hizmeti vermekteyiz.

Avrupa ve Asya ülkelerinden Irak’a sevk edilecek 3. Ülke transit yüklerin taşınmasında da çalışmalarımız mevcut olup, kuru yükler için standart tenteli araçlarımız, soğuk zincir, donmuş ürün, yaş sebze meyve ve kimyevi madde gibi yükler için frigo araçlarımız, gabari dışı ağır tonajlı yükler için lowbed ve açık kasa sal dorse tırlarımız ve konteyner taşımacılığına uygun kilitli dorseli araçlarımız ile tüm taşımaları gerçekleştirmekteyiz.

Irak’ın kuzey ve güney tüm şehirlerine gönderilecek parsiyel yüklerin taşınması ile ilgili İstanbul ve İzmir’de yerleşik depolama ve gümrükleme sistemimiz ile haftalık düzenli çıkışlarımızla, parsiyel yükleri adreslerinden alınmak suretiyle, standart tır ve parsiyel yük taşımaya uygun küçük çaplı ekspres araçlarımızla, olabilecek en kısa sürede Irak’ta adrese teslim edilecek şekilde servis hizmeti sunuyoruz.

ırak karayolu nakliye firmaları arasında ayrıca depolama ve gümrükleme hizmetlerimiz de mevcuttur. Irak’ın tır karne sistemine tabi olmaması nedeniyle transit yüklerin sevkiyatı, teminat kullanmak suretiyle sağlanmaktadır. Firmamız bu anlamda da ırak yüklemeleri Global ve UND teminatı kullanarak transit ve 3. Ülke yüklerin Irak’a taşınmasını sağlamaktadır.

Irak’ın kuzey illerine gönderilen ürünler direkt servis ile adrese teslim edilirken, güneyde bulunan illerine gönderilen ürünler direkt servis ile gidememekte olup, gerek yükün aktarılması suretiyle gerekse çekici değiştirmek suretiyle dorsenin gönderilmesi şeklinde sağlanmaktadır. Irak sevkiyatlarının hızlı gerçekleşmesi Zakho’da gümrük işlemlerinin hızlandırılmasına bağlı olduğundan Zakho/İbrahim Halil(Peşmerge) gümrüğünde yerleşik iş takipçisi gümrükçülerimiz vasıtasıyla taşımalar bekleme olmaksızın lojistik hizmeti gerçekleşmektedir.

Son zamanlarda belirli aralıklarla Irak nakliye firmaları olarak, geçişlerinde yaşanan sorunlardan dolayı işleyişi aksatmamak adına, özellikle güney Irak nakliyeleri firmamız İran üzeri güzergah kullanılarakta gerçekleşmektedir. Bu tür sevkiyatlarda TR ve İran plakalı tırlarımız kullanılmaktadır. İran üzeri gönderiler varış noktasına kadar değil, İran-Irak arası Mehran kapı gibi sınır kapılarında bulunan tampon bölgelere kadar taşınmakta olup tampon bölgelerden varış noktasına kadar sevkiyatlar Irak plakalı tırlar ile sağlanmaktadır.

Genel hatları ile Irak nakliyesi konusuna hakim olan şirketlerimiz tüm nakliye taleplerinize en hızlı ve güvenilir şekilde en uygun taşıma navlun teklifleri ile yanıt vermektedir.

türkiye ırak nakliye şehirleri:

istanbul, ankara, izmir, adana, antalya, gaziantep,konya, kayseri, osmaniye, aksaray

erbil, zaho, süleymaniye, bağdat, 

Şah Lojistik Her Hakkı Saklıdır © 2016

EFORWEB