Kazakistan Nakliye

Kazakistan Nakliye


Kazakistan Boş imaj

Ülkemizin Türk Cumhuriyetleri arasında en fazla ticari iş birliği yaptığı ülkelerin ilk sıralarında yer alan Kazakistan’a yapılan karayolu nakliye çalışmalarında firmamız büyük bir paya sahip olup Kazakistan çalışan nakliye firmaları arasında öne çıkan çalışmalara imza atmaktadır.

Kazakistan karayolu yük taşımacılığında düzenli seferleri ile çalışma yapan özmal ve kiralık araçlarımızın yanı sıra Kazakistan menşeili tedarikçi firmalarla işbirliğimize bağlı olarak Kazakistan plakalı tenteli ve frigo tırlar ile ihracat ve ithalat yük taşımacılığı yapmaktayız.

Türkiye Kazakistan Taşımacılık Hizmetleri

Kazakistan’ın başkenti Astana başta olmak üzere Almaata, Çimkent, Aktau, Atrau, Aktöbe gibi belli başlı şehirlerine taşınması planlanan kuru yük, yaş sebze ve meyve, et ve balık, soğuk ve donmuş ürün, kimyevi maddeler, gabari dışı ağır nakliye yükleri ile konteynerlerin sevkini titizlikle gerçekleştirmekteyiz.

Firmamız bünyesinde mevcut bulunan standart tenteli tırlar, frigo dorse tırlar, havuzlu ve uzamalı lowbed tırlar ile konteyner kilitleri mevcut açık kasa araçlarımızla her türlü yükün taşınmasında sorunsuz ve seri hizmetler vermekteyiz.  Adana, istanbul, ankara, izmir gaziantep, konya, kayseri ve antalya gibi ilerimizden Kazakistan’a ihracat taşımalarının yanı sıra limanlar ve antrepolardan hareketle transit yüklerin taşınmasında da çalışmalarımız aralıksız devam etmekte, nakliye çalışmalarımız ile birlikte gümrükleme, depolama, sigorta, antrepo ve acentelik hizmetleri de vermekteyiz.

Özellikle proje kapsamlı yüklerin nakliyesi alternatifli güzergahlar kullanılmak suretiyle sağlanmaktadır. İran-Türkmenistan üzeri güzergahın yanında Gürcistan-Azerbaycan- Hazar denizi üzeri güzergahlarıda sıklıkla kullanmaktayız.

Kazakistan lojistik hattında kullandığımız araçlarımız yüksek modelli olup deneyimli sürücülerimiz kontrolünde araç takip sistemi ile kotrol edilmekte, yükleyici firmalara anlık konum bilgisi akışı sağlanmaktadır. Tüm taşımalarımız UND kaydı bulunan firmamızın C2 yetki belgesi kapsamında CMR sigortası kapsamında yapılmaktadır.

Kazakistana komple TIR taşımacılığının yanı sıra İstanbul merkezli depolarımızdan haftalık düzenli çıkışlarımızla parsiyel taşımacılığımızda mevcuttur. Yükleriniz adresinizden alınmak suretiyle Kazakistan şehirleri gümrük noktalarına teslim edilmektedir.

Taşımacılıkta öncelikli konularına başında yer alan transit süre konusunda sistemli hareket kabiliyetimiz neticesinde, taşınan yükler olabilecek en kısa sürede varış noktasına ulaştırılmaktadır. Kazakistan’dan ithal edilen ürünlerin taşınmasını da yine aynı duyarlılıkla sağlamaktayız.

Uluslararası kara ve denizyolu taşımacılığında kendini isbat etmiş olan firmamız Kazakistan karayolu nakliyesinde de hatırı sayılır işler başarmıştır. Firmamızla çalışmayı denemek menfaatiniz icabı olacaktır. En uygun rekabetçi taşıma fiyat tekliflerimi almak üzere tüm yük taleplerinizi telefon ve maillerimize sözlü ve yazılı olarak bildirebilirsiniz.

 

Kazakistan Nakliye

 

Kazakistan Lojistik Hizmetleri

1996 yılında açılan Şah Lojistik, yurtiçi ve uluslar arası nakliye hizmeti veren bir kurumdur. Başta İstanbul ve daha sonra pek çok farklı illerde ofis açan işletmemiz, işleri daha kaliteli daha güvenilir bir şekilde yönetmek amacıyla açtığı ofisler sayesinde denetimli bir iş ortamını müşterilerine sunmaktadır.

Bu sıkı ve düzenli çalışma yöntemini zamanla uluslar arası nakliye için birçok ülkede temsilcilikler ve acentelikler açarak daha da genişletmiştir. Bu acenteliklerin açılmış olduğu ülkelerden biri olan Kazakistan’da 26 yıllık deneyime sahip olmaktayız.

Kazakistan lojistik hizmetleri konusunda 26 yıllık deneyimimizle İran üzeri ve Gürcistan üzeri taşımalarda en uygun navlun bedelini alarak müşterilerinin her konusunda yanında olaya özen gösteren, alınan yükleri müşterinin talep ettiği güzergâh üzerinden en hızlı şekilde varış süresini vaat eden bir işletmeyiz.

 

Kazakistan’a Güvenilir Nakliye

Kazakistan lojistik hizmetleri konusunda kalitesini ispatlamış bir işletme olarak varlığını devam ettiren Şah Lojistik, müşterilerine hizmetinde her zaman güvenilirliği esas alarak çalışmaktadır. Güven her şeyden önde gelmektedir. Müşterilerimizle daha sağlam temellere dayanan iş ilişkilerimizi güven sayesinde sağlamaktayız.

Bizler de bizlere layık olarak gördüğünüz güven duygusunu sarsmamak, aksine daha da perçinlemek için işimizi açıldığımız ilk günkü heves ve özenle yapıyoruz. İşletmemizin Kazakistan lojistik hizmetleri, parsiyel taşıma ve komple taşıma gibi bütün nakliye türlerini yapılabilmektedir.

Sizler için her zaman en iyisini düşünen yapmaya çalışan işletmemiz bütün nakliye türlerimizde her bir ayrıntıyı büyük bir titizlikle gözlemlemektedir. Yüklemesinden taşımacılığına ve yüklerin indirilmesine varıncaya kadarki her anda işimizin arkasında duruyor ve sorunsuz bir şekilde sizlere söz verdiğimiz sürede nakliye hizmetini verebilmek için durmadan çalışıyoruz.

 

Kazakistan Nakliyeciliğinde Ulaşım

Kazakistan nakliye yolculuğu km açısından birbirinden farklı beş adet yol güzergâhı üzerinden yapılmaktadır. Bu yollardan dilerseniz Bulgaristan üzerinden dilerseniz Azerbaycan üzerinden dilerseniz diğer alternatiflerden birini seçebilmeniz elbette ki mümkündür.

Bu rotalardan müşterilerimizin tercih ettiği güzergâh üzerinden sizlere vaat edilen günde nakliye ulaşımını sağlayabilmek için aralıksız çalışıyoruz. Her zaman sizlerin yanında olan Şah Lojistik olarak, nakliye konusunda sizlerin yanında olduğu gibi fiyat konusunda da aynı özen içerisinde yardımcı olduğumuzu belirtmekten büyük mutluluk duymaktayız.

 

Kazakistan Parsiyel Taşımacılık

Parça eşya taşımacılık anlamına gelen parsiyel taşımacılık, Şah Lojistik kalitesi ve güvencesi ile Kazakistan ülkesinde faaliyet göstermektedir. Kazakistan parsiyel nakliye hizmetleri fazlaca ihtiyaç duyulan bir taşımacılık olmaktadır.

Kara yolu ile parsiyel taşımacılıkta işletmemiz kalitesini, güvenilirliğini, hızlı taşımacılığını yıllardır faaliyet gösterdiği zaman içersinde kanıtlamıştır. Bunu siz değerli müşterilerimizin bizlere vermiş olduğunuz güven duygusundan, yıllardır bizi tercih etmenizden anlıyoruz.

Bu güveni boşa çıkarmamak aksine daha da arttırmak için Kazakistan parsiyel nakliye hizmetlerimiz başta olmak üzere tüm nakliyecilik faaliyetlerimizin her birini yakından takip ediyoruz. Yüklenmesinden taşımacılığına hatta yüklerin indirilmesine kadar olan her bir adımı sizler için özenle takip ediyoruz.

Bizim işimiz yüklerinizi sizlerden aldığımız gibi sapasağlam varılması istenen adrese ulaştırınca, yüklerin en sonuncusu inince bitmektedir. Bu bilinç içerisinde bütün nakliye işlerimizi açıldığımız ilk günkü heves ve özen içerisinde yapmaktayız.

 

Şah Lojistik Markasının Farkıyla

Şah Lojistik, kurulduğu ilk yıldan beri yani 1996 yılından bu yıla kadar faaliyet göstermesini titiz işçiliği ve güvenilirliği ile sağlamıştır. Bu sebeple de adını lojistik sektöründe bir marka haline getirmiş ve kalitesini asla bozmadan her bir işini aynı özen içerisinde yapmış ve yapmaya da devam etmektedir.

Kazakistan parsiyel nakliye hizmetleri veren işletmemiz parsiyel taşımalarımızda Almata, Astana gibi şehirler olmak üzere ülkenin bütün şehirlerine araçlarımızla yüklerinizi ulaştırıyoruz. Kazakistan parsiyel nakliye hizmetleri yıllardır sistemli bir şekilde devam etmektedir. Haftanın belirli günleri nakliye çıkış günleri olarak belirlenmiş ve İstanbul’da depolarımızda toplanan yükleriniz A dan Z ye kadar güvenli bir biçimde Kazakistan’a ulaştırılmıştır.

Taşımacılığımız boyunca kullandığımız tüm araçlarımızın bakımları özenli bir şekilde ve aksatılmadan tam zamanında yapılmaktadır. Bu zorlu yolculukta sizin yüklerinizi güven içerisinde taşıyacak olan şoförlerimiz de bu konuda tamamen uzman ve deneyimli kişiler arasından seçilmektedir.

En çok tercih edilen taşımacılık türü olan parsiyel taşımanın bu kadar rağbet görmesinin nedeni ise nakliye maliyetini düşürmesidir. Çünkü parsiyel taşıma ile tek bir tırda birden çok şirketin ya da firmanın tüm parça malları taşınabilmektedir.

Maliyet, metreküp hesaplama yapılarak belirlenmektedir. Bu durum diğer taşıma türlerine kıyasla çok daha uygun, ekonomik olmaktadır. Bu sebeplerden dolayı çok tercih edilen bu taşımacılık Şah Lojistik kalitesi ve güvencesi ile siz değerli müşterilerimizin hizmetine sunulmaktadır.

 

Kazakistan Taşımalarında Kullanılan Güzergahlar

Nakliyat hizmetleri içerisinde karayolu en çok tercih edilen yöntemdir. Bu durumun çeşitli nedenleri olsa da geçmişten günümüze çok uzak mesafelerin gidilmesi ise en dikkat çeken yönü olmaktadır. Şah Lojistik olarak sizlere uluslararası kalite standartlarında bir hizmet ile buluşturmaktayız. Kurulduğumuz ilk günden itibaren mesafeler ne kazar uzak olursa olsun bizim için hiçbir zaman önemi olmadı ve olmayacaktır. Alanında uzman kadromuz ile siz değerli müşterilerimize Kazakistan nakliye hizmeti sunmaktayız.

Haritadan bakıldığı zaman Kazakistan taşımalarında kullanılan güzergahlar nerelerdir sorusu ile kaç gün sürdüğü soruları gelmektedir. Yıllardır verdiğimiz hizmetlerden edindiğimiz tecrübe ile 9 ile 11 gün arasında yükler adrese teslim edilmiş olmaktadır. Bu süreyi belirleyen ana etmen ise yüklerin teslim edileceği adreslerdir. Bazı adresler merkeze göre daha uzakta olabilmektedir. Bu durumda da mesafe arttığı için süre biraz daha uzayabilmektedir.

Kazakistan taşımalarında kullanılan güzergahlar hakkında ise en önemli bilgi ise Amerika Birleşik Devletleri tarafından uygulanan ambargodan dolayı genellikle Gürcistan ile Azerbaycan’dan Hazar Denizi’ne doğru olan güzergah kullanılmaktadır. Dönem dönem nakliye hizmetleri yoğun olmaktadır. Teslim süresi de dolayısıyla etkilenmektedir.

 

Kazakistan’ın Hangi Şehirlerine Nakliye Hizmeti Vermekteyiz?

Şah Lojistik olarak Kazakistan nakliye hizmeti verdiğimiz şehirler ise;

 • Semipalantik
 • Karaganda
 • Pavlodar
 • Çimkent
 • Kızılordu
 • Kostanay
 • Kızılyar
 • Aktyubinsk’tir.

Kazakistan taşımalarında kullanılan güzergahlar belirlenirken bu şehirlere yük teslim edilecek ya da alınacak ise bu şehirlerde yer almaktadır.

Sizlere sunduğumu hizmetlerimiz içerisinde parsel komple yük ise seferler haftalık olmaktadır. Ticarette ve iş hayatında zamanın önemini çok iyi bilmekteyiz. Bunun için her şeyi çok dikkatli bir şekilde planlamaktayız. Türkiye’den ayrılmadan önce bütün resmi işlemler eksiksiz bir şekilde yapılmaktadır. Araçların bakımı düzenli olarak yaptırılmaktadır. Yolda olası bir sorunun da önüne geçilmektedir.

 

Neden Şah Lojistik Nakliye Hizmeti?

Bugüne kadar verdiğimiz hizmetler ile nakliye sektörüne imzamızı attık. Her geçen gün büyüyen hizmet ağımız ve filomuz ile de iş dünyasında pek çok sektöründe yardımcısıyız. Daha fazla bilgi almak ve aklınızdaki soruları sormak için bizim ile iletişime geçin.

 

 

Kazakistan Nakliye Navlun Ücretleri

Dünyanın, haritada kapladığı alan olarak dünyada en geniş 9. ülkesi olan ve bağımsızlığını 1991 yılında Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliğinin dağılmasıyla kazanan Kazakistan, planlı ekonomiden serbest ekonomiye en hızlı ve başarılı şekilde geçmeyi başaran eski Sovyet cumhuriyetidir. Tarım alanında, ipekçilik dışında çok gelişmemiş ülke, bunun yanında madencilik sektöründe oldukça gelişmiştir. Geniş maden, petrol ve doğal gaz kaynakları sayesinde dış ticarette her yıl fazla veren ülkenin ülkemizle olan dış ticaret hacmi son yıllarda Kazakistan lehine 2 milyar dolar civarında seyretmektedir.

İki ülke hükümetleri arasındaki yakınlaşmaların yanında, yakın zamanda açılacak yeni yollarında iki ülke arasındaki 2 haftayı bulabilen kara yolculuğunu kısaltarak karşılıklı ticareti arttıracağı düşünülmektedir. İki ülke arasında bulunan 4000km’den fazla olan uzaklık, ticareti sekteye uğratan en önemli etmendir.

 

Navlun Ücretlerini Etkileyen Etmenler

Kazakistan nakliye navlun ücretleri belirlenirken, diğer rotalarda olduğu gibi dikkat edilen birkaç etmen vardır. Bunlar genel olarak;

 • Yükün yüklemesinin yapılacağı ve boşaltılacağı şehir,
 • Yolculuk için tercih edilen rota,
 • Yükün niteliği,
 • Yükün hacmi ve ağırlığıdır.

 

Navlun Ücretlerini Etkileyebilecek Özel Durumlar

Kazakistan nakliye navlun ücretleri belirlenirken fiyatları etkileyen bazı sosyo-politik, ekonomik gelişmelerle de olabilmektir.

İki ülke arasında yapılan ticarette en önemli kısmı petrol ve kimya ürünleri oluşturmaktadır. Ülkemizden Kazakistan’a gönderilen ürünler arasında ise makine, makine parçaları, ev tekstili ve hazır giyim, halı, tarım ve gıda ürünleri ile inşaat malzemeleri öne çıkmaktadır. Volga-Don kanalları ve Hazar Denizi üzerinde çalışan gemiler tehlikeli ve tehlikeli olabilecek maddeleri taşıyan araçların taşımasını yapmamaktadırlar.

Bunun durumunda Kazakistan ve rota üzerinde yer alan diğer ülkelerde uluslararası trafik kurallarını uyguladıkları için, ülkemizde uygulanan ağırlık, boy gibi sınırlamalar geçerlidir. Yükün ağırlığı aracın kapasitesini aşıyor veya boyutu çok uzun – yüksek – geniş ise, araç yola çıkmadan bununla ilgili ülkelerin ilgili birimleri ile iletişime geçip, uygun prosedür ve izinlerin de alınması da gerekebilmektedir. Bu gibi durumlarda da Kazakistan nakliye navlun ücretleri değişiklik gösterebilmektedir.

Biz Şah Lojistik olarak müşterilerimizin yükleri ve lokasyonlarına uygun rotaya göre müşterilerimize en uygun fiyatı vererek, ürünlerinin, malzemelerinin en hızlı ve en tatmin edici maliyetle Kazakistan’a ulaşması için müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Güncel yasal mevzuat ve Kazakistan nakliye navlun ücretleri hakkında bilgi almak için müşteri temsilcilerimiz ile görüşebilir, sevkiyatınız hakkında aklınıza takılan bütün soruların cevaplarını alabilirsiniz.

 

Türkiye-Kazakistan Arası Transit Varış Süreleri

Transit rejimi, ticaret politikası önlemlerine dahil olmayan ve ithalat vergisi alınmayan ürünlerin ve eşyaların, genel dolaşıma girmeden, ihracat işlemlerinin tamamlanması ile, yükün taşınması işlemidir. Transit rejimi ithalat ve ihracat için kullanılabileceği gibi, gümrük depoları arasında da sevkiyat için kullanılabilir.

 

Transit Taşımada Teminat Şartı

Karayoluyla yapılan transit taşımalar için teminat ödenmesi gerekmektedir. Deniz, hava ve birkaç istisna hariç demiryolunca teminat şart değildir. Teminatlar bireysel teminat ve kapsamlı teminat biçiminde ikiye ayrılır. TIR karnesi teminat hükmünde sayılmaktadır. Hareketin başlayacağı kabul edilen gümrük idaresi, aracın açılmaması için veya açılırsa bunun anlaşılabilmesi için gerekli gördüğü önlemleri alabilir. En çok alınan önlem mühürlemedir.

Transit süresi, taşınacak transit yükün çıkış yaptığı gümrük idaresinden varış noktasındaki gümrük idaresine varması için tanınan süredir. Deniz ve demiryolu ile yapılan sürelerde transit süresi verilmez. Transit belgelerinde transit belgelerinde bitiş zamanında gün, ay, yılın yanında saatte belirtilir.

Transit sürelerinin aşılması durumunda Gümrükler Genel Müdürlüğünün 17.10.2016 tarih ve 194339890 sayılı “Transit Süre Aşım Cezaları” konulu yazısı dikkate alınır.

 

Transit Sürelerini Değiştiren Etmenler

Türkiye-Kazakistan arası transit varış süreleri farklı etmenlere göre değişmektedir. Bu etmenlerden en önemlisi Gümrük İdaresinin belirlediği süre ve yol şartlarıdır. Bunun yanında sonbahar ve kış aylarında verilen süreler ilk bahar ve yaz aylarından uzun tutulmaktadır. Gümrük İdaresi de yolculukların genel şartlarına uygun süreler verdiği için Türkiye-Kazakistan arası transit varış süreleri seçilen rota, yol şartları ve gümrük, kullanılacaksa feribot bekleme süreleri ile değişmektedir.

Türkiye-Kazakistan arası transit varış süreleri genel olarak 12-7 gün arasında değişebilmekteyken, ülkelerin birbirlerine sınırlı sayıda transit geçiş hakkı vermesi, ticareti hızlandıran bu uygulamanın verimli olarak kullanılamamasına sebep olmaktadır. Türkiye ve Kazak yöneticiler, iki ülkenin birbirlerine daha fazla transit belgesi vermesi ve yolunda da görüşmelerini sürdürmektedirler.

Kazakistan’a transit rejimi ile eşya, yük göndermek isteyen müşterilerimiz, müşteri hizmetlerinde görevli sorumluları ile görüşüp, bu işlem hakkında bilgi alabilir, konu ile ilgili aklınızdaki bütün soruları cevaplayabilirler. Şah Lojistik olarak uluslararası nakliyatın her alanında müşterilerimizin hizmetindeyiz.

Şah Lojistik Her Hakkı Saklıdır © 2016

EFORWEB