HAKKIMIZDA

Kıbrıs Nakliye


Kıbrıs Boş imaj

Taşımacılık alanında ki çalışmalarını hız kesmeden sürdürmekte olan firmamız Mersin Nakliyat, Yurtiçi nakliye hizmetlerinin yanı sıra Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne yapılmakta olan ihracat ve ithalat taşımalarında da Kıbrıs nakliye firmaları arasında, hizmetlerine devam etmektedir. Firmamız, tüm Avrupa ve Asya ülkelerinden Kıbrıs’a sevk edilecek üçüncü ülke ithalat taşımaları ile, Türkiye’nin özellikle liman şehirleri olmak üzere birçok şehrinden gerek ihracat ,gerek transit kapsamlı komple ve parsiyel yüklerinizi, Kuzey Kıbrıs’ın tüm şehirlerine sevkiyatını gerçekleştirmektedir.

Kıbrıs nakliye firmaları arasında öncelikli özelliğimiz Mersin merkezli bir kuruluş olmamızdır. Kuzey Kıbrıs’a gönderilen tüm ürünlerin son çıkış noktasının Mersin Limanı yolcu salonu ile Taşucu limanı olması sebebiyle, Sevk ve evrak işlemlerinin seri şekilde takibi anlamında firmamız daha avantajlı pozisyonda yer almaktadır.

Komple Tır taşımaları ile birlikte yoğun şekilde talep gören parsiyel taşıma taleplerine karşılık verebilmek adına İstanbul ve Mersin’de kurulmuş depolarımızdan haftalık düzenli olarak parsiyel çıkışlarımız mevcuttur.

Kıbrıs nakliye çalışmalarımızı geniş araç filomuz bünyesinde bulunan çeşitli tiplerdeki dorselerimizle sürdürmekteyiz. Adana, İstanbul, Ankara, İzmir Gaziantep, Konya, kayseri ve Antalya gibi ilerimizden Kuru yük taşımacılığında standart tenteli , yaş sebze-meyve, donmuş gıda ve kimyevi maddeler gibi soğuk sıcak ayarlı taşınması gereken yüklerinizi frigofirik dorselerimiz ile, açık yükleriniz ile konteynerler içerisinde taşınması gereken yüklerinizi sal dorse açık kasa dorselerimiz ile, ağır tonajlı ve uzun metrajlı gabari dışı yüklerinizi lowbed dorselerimizle karayolu izin belgesi ve eskort öncülüğünde taşımaktayız.

Türkiye-Kuzey Kıbrıs lojistik hattında karayolu taşımaları Mersin ve Taşucu limanları çıkışlı roro gemileri ile sağlanmakta olup, özellikle limanlar arası açık veya dökme yükler ile konteyner nakliyesi konusunda denizyolu gemi nakliyesi çalışmalarımız da mevcut olup, haftanın belli günlerinde seferleri bulunan birçok gemi acentesi ile işbirliği içerisinde çalışmalarımız devam etmektedir.

Firmamız Mersin Nakliyat, taşımalarınızı sigorta kapsamında en güvenilir şekilde yükleme adresinden teslim adresine kadar, olabilecek en kısa sürede teslim etmektedir. Taşımacılık hizmetlerinin yanı sıra depolama, gümrükleme ve sigorta işlemleri hizmetlerini de sunan firmamız , alanında uzman tam donanımlı ekibi ile servis sağlamaya devam etmektedir.

 

 

Kıbrıs Parsiyel Nakliye

Tüm olmayan, parça anlamını taşıyan parsiyel özellikle nakliye sektöründe duyulmaktadır. Nakliye sektöründe önemli bir yere sahip olan parsiyel nakliye sayesinde insanlar çok daha kolay bir şekilde eşyalarının taşınmasını sağlayabilir. Parsiyel taşıma işlemi aslında avantajlı bir işlemdir. Taşımacılık sektöründe müşterinin eşya durumuna göre araçlar kiralanmaktadır. Eğer müşterinin eşyalarına uygun araç varsa müşteriye özel araçla taşıma hizmeti verilir. Fakat müşterinin eşyaları aracı tamamen doldurmayacak durumdaysa ve aynı adrese taşınacak başka bir eşya varsa parsiyel nakliye tercih edilir. Parsiyel nakliye sayesinde aynı güzergah üzerindeki farklı müşterilerin eşyalarının taşınması aynı araçla sağlanır. Şah Global Lojistik ailesi olarak bizler de Kıbrıs parsiyel nakliye sektöründe hizmet vermekteyiz.

 

Parsiyel Nakliye Güvenilir Midir?

Parsiyel nakliye işlemleri bazı müşteriler tarafından güvenilir karşılanmaz. Müşteriler, eşyalarının başka eşyalarla aynı araçta gitmesinden kaynaklı sorunlar yaşanabileceğini düşünebilir. Şah Global Lojistik, parsiyel nakliye sektöründe aldığı güvenlik önlemleriyle hizmet vermektedir. Aynı araç içerisine yerleştirilen eşyalar belirli bir düzen ve plan doğrultusunda araca yerleştirilir. Bu sayede eşyalarla ilgili herhangi bir sorun söz konusu değildir. Kıbrıs’a taşınacak müşteriler için verilen parsiyel nakliye işleminde uzman kadro görev almaktadır. Kıbrıs parsiyel nakliye sektöründe herhangi bir maddi ya da manevi zarara uğramamak adına firmamız güvenle tercih edilebilir.

 

Kıbrıs Parsiyel Nakliye Ne Kadar Sürer ve Fiyatı Nedir?

Kıbrıs parsiyel nakliye işlemleri çok uzun sürmemektedir. Parsiyel nakliyenin yapılması için öncelikle aynı güzergahta taşınacak birden fazla müşterinin bulunması gerekir. Aynı güzergahta ve aynı gün içerisinde taşınacak eşyalar ekibimiz tarafından araca yerleştirilir. Eşyalar için güvenlik önlemleri alınır. Bu sayede yaşanması muhtemel kayıplar önlenir.

Parsiyel taşıma işlemleri kısa sürede tamamlanır. Parsiyel taşıma işlemlerinde zaman aşımı söz konusu değildir. Normal nakliyeye göre parsiyel nakliye işleminde biraz daha zamana ihtiyaç vardır. Eğer müşterilerin eşyaları aynı adreste inecekse ekstra zamana ihtiyaç duyulmaz. Parsiyel taşıma işlemlerinde fiyat daha uygundur. Fiyatların belirlenmesi için eşyaların durumu ve araç içerisinde ne kadar yer kapladığı göz önünde bulundurulur. Şah Global Lojistik ailesi olarak bizler doğru ve uygun fiyata nakliye hizmeti vermekteyiz.

 

Kıbrıs Plakalı Tır ile Nakliye

Firmamız Şah Lojistik, Kıbrıs’a tır ile nakliye hizmeti vermektedir. Nakliye sektöründe bulunduğumuz süre içerisinde bilgi ve birikimlerimizi geliştirerek değerli müşterilerimizin istek ve ihtiyaçlarına en doğru çözümleri sunuyoruz. Şah Lojistik ailesi olarak profesyonel kadro eşliğinde Kıbrıs’a olan tüm taşıma işlemlerini kısa sürede tamamlıyoruz. Böylelikle müşterilerimizin zamandan tasarruf etmesini sağlıyoruz. Plakalı tırlarla yapılan nakliye işlemleri planlı bir şekilde uygulanmaktadır. Bu sayede tüm taşıma işlemleri belirli bir düzen içerisinde gerçekleştirilmiş olunur. Kıbrıs plakalı tır ile nakliye işlemleri güvenli bir şekilde yapılmaktadır.

 

Kıbrıs Plakalı Tır İle Nakliye Nasıl Yapılır?

Herhangi bir yükün ya da eşyanın taşınması için tırlar kullanılmaktadır. Taşıma sektöründe önemli bir yere sahip olan tırlar sayesinde çok daha kolay taşıma yapılır. Tır içerisine daha fazla eşya veya yük yüklenebilir. Bu sayede taşıma işlemi daha avantajlı bir hale getirilir. Kıbrıs taşıma için de tırlar kullanılmaktadır. Tırlar Kıbrıs plakalıdır. Nakliye işlemlerinde kullanılan Kıbrıs plakalı tırlar çok daha kolay bir şekilde sürecin tamamlanmasına yardımcı olmaktadır. Kıbrıs plakalı tır ile nakliye nasıl yapılır?

  • Taşınacak eşya veya yükler özel paketler içerisinde tırlara yerleştirilir. 
  • Tır içerisine yerleştirilen paketler için güvenlik önlemleri alınır. 
  • Kıbrıs plakalı tır sürücüsü adrese doğru yola çıkar. 
  • Tır, taşıma adresine geldikten sonra paketler tırdan indirilir. 
  • Tüm paketler yani eşyalar adrese taşınır ve yerleştirilir. 

 

Kıbrıs Plakalı Tır İle Taşıma Yapmak Avantajlı Mıdır?

Kıbrıs plakalı tırlarla taşıma yapmak avantajlıdır. Şah Lojistik ailesi olarak bizler yılların bilgi ve birikimine sahibiz. Değerli müşterilerimizin istek ve ihtiyaçlarına verdiğimiz hizmet doğrultusunda müşterilerimizin firmamızdan %100 memnun kalmasını sağlamaktayız. Kıbrıs plakalı tırların sürücüleri Şah Lojistik ile güvenilir sürücülerdir.

Müşteri memnuniyetini ön planda tutan sürücüler işini özenle ve dikkatle yapmaktadır. Firma olarak Kıbrıs plakalı tır ile nakliye hizmeti vermekteyiz. Kıbrıs’a eşya veya yük göndermek isteyen müşterilerimiz, Kıbrıs’tan Türkiye’ye eşya veya yük göndermek isteyen müşterilerimiz bu hizmetten güvenle faydalanabilir. Kısa sürede tamamlanan bu hizmet sayesinde zamandan tasarruf sağladığınız gibi maddi kazanç da sağlayabilirsiniz.

 

Kıbrıs Gemi Taşımacılığı

Kıbrıs adası, Akdeniz’de bulunmakta ve ülkemizin güneyinde yer alan, oldukça yakın bir ada konumundadır. Türklerin ve Rumların ayrı ayrı yaşadığı adada özellikle Türk tarafıyla ülkemizin ticari, kültürel, tarihi ilişkileri aralıksız devam etmektedir. Dünyanın pek çok yerine lojistik faaliyetleri sürdüren firmamız da Kıbrıs gemi taşımacılığı ile bölgeye nakliye hizmetleri sağlamaktadır.

Kıbrıs nakliye hizmetlerimiz oldukça çeşitli ve esnek şekilde devam etmektedir. Bu sayede hemen bütün müşterilerimizin ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılıyor, yılın her döneminde taşınması gereken bütün ithalat, ihracat ürünlerini karşılıklı olarak taşıyoruz.

 

Güvenli ve Hızlı Kıbrıs Gemi Taşımacılığı

Kıbrıs’ın bir ada olması hasebiyle ulaşım doğal olarak deniz yoluyla yapılmaktadır. Kıbrıs gemi taşımacılığı ile oldukça hızlı ve güvenli şekilde hemen her sektöre ait yükleriniz Kıbrıs’a ulaştırılmaktadır.

Ülkemizin Kıbrıs’a en yakın noktası Mersin’dir. Dolayısıyla Kıbrıs gemi taşımacılığı çözümlerimizde en işlek nokta Mersin Limanı olmaktadır. Fakat çıkış noktamızı sadece Mersin’le sınırlı tutmuyoruz. Aynı şekilde İstanbul, İzmir, Ordu, Antalya gibi çeşitli illerimizin limanlarından da gemi taşımacılığı gerçekleştiriyoruz.

Kıbrıs’a yük taşırken alternatif lojistik çalışmaları takip ediyoruz. Kıbrıs parsiyel taşıma ve navlun taşıma gibi çözüm odaklı nakliye uygulamalarımızla sadece liman şehirlerimizden değil, hemen her ilimizden yük kabul ediyoruz. Tırlarla toplanan yükleriniz belli depolarımızda toplanabilmekte ve hareket gününe kadar bekletilerek günü geldiğinde en güvenli şekilde taşınabilmektedir.

 

Uygun Fiyatlı Kıbrıs Gemi Taşımacılığı

Kıbrıs konum itibariyle ülkemize oldukça yakındır. Bu yüzden Kıbrıs gemi taşımacılığı çok daha hızlı yapılabilmekte, açık yük, proje taşımacılığı, forwarding, depolama, gümrükleme gibi çözümlerimizle sorunsuz taşımacılık yapılmaktadır.

Kıbrıs’a özellikle sanayinin gelişmiş olduğu illerimizden daha fazla yük talebi olmaktadır. Bursa, Kayseri, Gaziantep, Ankara, Sakarya gibi illerimiz başta olmak üzere her yerden yük talebi olmakta ve profesyonel ekibimiz iş sürecini rahatlıkla programlayarak taşımaktadır. Firmamızın Kıbrıs’ta nakliye yaptığı iller arasında Girne, Lefkoşa, Gazimağusa, Güzelyurt bulunmakta, müşterilerimizin talepleri doğrultusunda her yere ulaşım sağlanmaktadır.

Türkiye ve Kıbrıs plakalı araçlarımız deneyimli personellerimizin yönetiminde olmakta, danışmanlık hizmetlerimizle birlikte yükleriniz her zaman güvenli, hızlı ve bütçe dostu fiyatlarla taşınmaktadır.

 

Kıbrıs Transit Süre

Kıbrıs ile Türkiye arasında karılıklı lojistik faaliyetlerimiz uzun yıllardır devam ediyor. Periyodik ithalat ve ihracat çalışmalarımız komple, parsiyel gemi konteyner taşımacılığı, kargo nakliyat, navlun hizmetleri gibi alternatif şekillerde devam etmektedir. Kaliteli ve hızlı Kıbrıs transit süre çözümlerimizle yükleriniz başarıyla taşınmaktadır.

Kıbrıs’ta yer alan güçlü acentelerimiz sayesinde oraya varan yükleriniz tam zamanında ve güvenli şekilde teslim edilmektedir. Bu kapsamda elektronik nakliyesi, tekstil nakliyesi, beyaz eşya nakliyesi, kimyasal madde nakliyesi, medikal-ilaç nakliyesi, ağır sanayi nakliyesi yapıyoruz. Yine otomotiv nakliyesi, gıda ürünleri nakliyesi, yapı-inşaat ürünleri nakliyesi, mobilya nakliyesi, demir-çelik nakliyesi ve daha fazlasıyla devam etmektedir.

 

Kıbrıs Transit Süreleri Neye Göre Değişir?

Kıbrıs transit süre kaç günde geçekleşir sorusu fazlaca akıllara geliyor. Bu konuda tek bir süre belirtmek mümkün değildir. Çünkü nakliye türü, yüklerin çıkış noktası ve yüklerin varış noktası gibi detaylar transit süreye etki etmektedir.

Şah Lojistik olarak Kıbrıs Transit faaliyetlerimizi farklı uzunluk ve genişlikteki tırlarımızla ve kamyonlarımızla yapıyoruz. Haftanın belli günlerinde Kıbrıs’a giden araçlarımız Kıbrıs’a vardıklarında Lefkoşa, Girne, Gazimağusa, Güzelyurt başta olmak üzere müşterilerimizin istekleri doğrultusunda istenen noktalara ulaştırılmaktadır.

Türkiye’den Kıbrıs’a gidecek yükleriniz için en yakın nokta Mersin – Kıbrıs arasıdır. Fakat Türkiye’nin hemen her yerinden yük kabulü yapabiliyoruz. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Gaziantep, Karaman, Konya, Aksaray, Kayseri, Adana gibi illerimizden yüklerinizi alıp depoluyor, gümrüklüyor ve taşınmasını yapıyoruz.

 

Kıbrıs Transit Süresi En Kısa Firma

Şah Lojistik ailesi olarak hizmet vermeye başladığımız ilk günden itibaren kaliteyi, müşteri memnuniyetini, hızlı ve güvenilir hizmeti önceliyoruz. Tamamı alanında uzman, tecrübe sahibi, kendini sürekli geliştiren ve işini özveriyle yapan bir kadroya sahibiz. İş sürecinin planlanması, depolama, gümrükleme gibi her aşamada yardımcı oluyor, nakliyelerinizi kolaylaştırıyoruz.

Tamamı bakımlı, yüksek modellerden oluşan, Türkiye ve Kıbrıs plakalı araçlarımızla lojistik faaliyetlerimizi devam ettiriyoruz. Yüklerinizin hiçbir aşamada zarar görmemesini sağladığımız gibi sigortalı taşımacılıkla güvence altına alıyoruz. Söz verilen Kıbrıs transit süre içerisinde yüklerinizi varması gereken noktaya ulaştırıyor, daima bütçe dostu fiyat tekliflerle, müşteri odaklı hizmet veriyoruz.

 

Kıbrıs Nakliye Fiyatları

Akdeniz’in ortasında bir ada olan Kıbrıs adasında yer alan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne yapılan nakliyeler büyük ölçüde deniz yoluyla gerçekleşmektedir. Çok hassas olan ve zaman sıkıntısı olan ilaç, organ gibi özel yüklerin taşınmasında ise çok daha hızlı ve esnek olan havayolu tercih edilmektedir. Kıbrıs nakliye fiyatları üzerinde fark yaratan en önemli etmen budur.

İki ülke arasındaki ticaret hacmi son yıllarda ortalama olarak 2 milyar dolar seviyelerinde gerçekleşmiş, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin hızla büyüyen ekonomisi bu rakamın artmasında önemli rol oynamıştır. Eğitim, turizm ve tarıma dayalı bir ekonomiye sahip olan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin dış ticaretinin neredeyse tamamı Türkiye ile gerçekleşmektedir. Diğer ülkelerle yapılan ithalat ve ihracat işlemleri de Türkiye üzerinden gerçekleştirilmektedir. Bundan dolayı iki ülke arasında yoğun bir insan ve malzeme trafiği vardır.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne ülkemizden iki limandan gemi seferleri düzenlenmektedir. Bunlar Antalya ve Mersin limanlarıdır. Özellikle Doğu Akdeniz ve Orta Doğu ülkeleriyle yapılan ticarette önemli yerleri olan bu limanlar üzerinden Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne de ulaşmak mümkündür.

 

Farklı Nakliye Seçenekleri

Gemi ile yapılacak nakliyelerde hem Ro-Ro gemisi hem de konteyner gemisi seçenekleri mevcuttur. İki gemi çeşidinin de kendilerine has avantajları olmasıyla beraber, buna bağlı olarak navlun ücretlerinde de farklılıklar mevcuttur. Kıbrıs nakliye fiyatları belirlenirken dikkate alınan en önemli konu ise, diğer nakliyelerde olduğu gibi, taşınacak yükün ağırlığı ve hacmidir.

 

Benzer Yasal Yükümlülükler

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde araçlar sağdan direksiyonlu olmasına rağmen, teknik ve yasal bağlamda başka bir farklılık yoktur.

Burada dikkat edilmesi gereken noktalardan biri, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde uygulanan trafik kanunları ile ülkemizde uygulananların birbirleriyle paralel olduğudur. Bundan dolayı ülkemizde olduğu gibi, araç kapasitesini aşan yükler özel izinler alınmadan taşınamamakta, mümkünse birden fazla araca bölünerek nakliyesi gerçekleştirilmektedir. Kıbrıs nakliye fiyatları üzerinde etkili olan konulardan biri de budur.

İki ülke arasında yapılacak yolculuklarda ülkemiz vatandaşları için pasaport ve vize zorunluluğu olmaması, ticaret işlem ve prosedürlerini de kolaylaştırmaktadır.

Biz Şah Lojistik olarak periyodik olarak Kıbrıs’a seferler düzenlemekte ve bu ülke ile ticaret gerçekleştiren müşterilerimize kaliteli ve hızlı bir hizmet sunmaktayız.

 

Şah Lojistik Her Hakkı Saklıdır © 2016

EFORWEB