HAKKIMIZDA

Özbekistan Nakliye


Ülkemizin son dönemlerde en fazla ihracat ve ithalat yapmakta olduğu Asya ülkelerinden Özbekistan ile ticari ilişkileri oldukça eski dönemlere dayanmaktadır. Uzun yıllardan bu yana devam etmekte olan ikili ilişkiler çerçevesinde hız kazanmış olan ihracat ve ithalat alanlarında ki gereksinimlerden olan taşımacılık sektörü de artan talepler oranında ihtiyaca sebebiyet vermiştir.

Ortaya çıkan yoğun talepler neticesinde bir çok nakliye kuruluşu Türkiye-Özbekistan hattına yönelmiş olup yeni kurulan çok sayıda nakliye firması da bu hat üzerinde hizmet sunmak üzere çalışma hayatına başlamıştır. Aynı amaç üzere yıllar önce sektöre adımını atan firmalardan biri de Mersin Nakliyat olup sahip olduğu taşıma yetki belgesi bünyesinde bulunan araçları ile Özbekistan nakliye çalışmalarını devam ettirmektedir.

Özbekistan karayolu nakliyesinde komple tır taşıma, gabari dışı ağır nakliyat, frigo tır taşımacılığı, konteyner nakliyesi ve haftalık düzenli çıkışlar yapmak suretiyle parsiyel nakliye hizmetleri sunmakta olan firmamız ihracat ve transit kapsamında bulunan ticari her türlü yükün Türkiye’nin tüm bölgelerinden yüklenecek şekilde, Özbekistan’ın başta başkent Taşkent olmak üzere tüm şehirlerine gümrük veya adrese teslim edilecek şekilde sevk edilmesini sağlamaktadır.

Türkiye ile Özbekistan arasında yapılan ihracat ve ithalat yük taşıma çalışmalarında Türkmenistan, İran ve Gürcistan, Azerbaycan üzeri olacak şekilde iki ayrı güzergahı kullanarak taşıma organizasyonları yapan firmamız tüm taşımalarda taşınan ürünün sağlıklı ve güvenli bir şekilde ulaşmasını garanti altına almak adına CMR sigortası güvencesi kullanmaktadır.

Deneyimli sürücüleri ve operasyon ekibi ile günün her anı görev yapan firmamız Avrupa ülkelerinden Özbekistan’a taşınması planlanan üçüncü ülke kapsamlı yüklerin Ülkemiz üzerinden transit geçişli olarak taşınmasını aktarmalı veya direk servis şeklinde sağlamakta, Özbekistan’a yük teslimatı yapan araçlarımız Türkiye’ye ithalat yükleri  ile geri dönüşler sağlamaktadır.

Özbekistan lojistik çalışmaları konusunda firmamız iletişim merkezine yazılı ve sözlü olarak gelen tüm talepler uzman ekibimiz tarafından anında değerlendirmeye alınarak en kısa süre içerisinde uygun navlun ve taşıma koşulları teklifi ile geri dönüşler sağlanmaktadır.

Şah Lojistik Her Hakkı Saklıdır © 2016

EFORWEB