HAKKIMIZDA

Türkmenistan Nakliye


Türkmenistan Boş imaj

Türkmenistana karayolu nakliye çalışan firmalar arasındaki yerini sağlam bir zemine oturtmuş olan firmamız Mersin Nakliyat, Birçok ülkenin lojistik hattında başarılı çalışmalarını sürdürdüğü gibi Türk Cumhuriyetlerinin gözde ülkesi Türkmenistan nakliye hattında da çalışmalarını istikrarlı bir şekilde devam ettirmektedir.

Ülkemizden gerek ihracat gerek transit geçişli yüklerin taşınmasında alternatifli güzergahları kullanmak suretiyle tüm sevkiyatları gerçekleştirmekteyiz. Büyük oranda tercih edilen güzergah olan İran üzeri karayolunu kullanmakla beraber Gürcistan-Azerbaycan üzeri karayolu ve devamında Bakü-Türkmenbaşı limanları arası Hazar Denizi roro gemisi ile geçilmek suretiyle alternatif güzergah kullanılmaktadır.

 

Türkmenistan Nakliye Hizmetleri

 

Türkmenistan nakliye firmaları arasında, avrupanın birçok ülkesinden Türkmenistana nakledilmesi düşünülen ürünlerin taşınmasında da tüm prosödürlere uygun şekilde 3. Ülke taşımalarını gerçekleştirmekteyiz. Uluslar arası nakliye çalışmalarımızda prensip edindiğimiz hizmetlerin başında hızlı servis, güvenli taşımacılık ve zamanında teslim gibi konular yer almaktadır.

Ülkemizin tüm limanları kullanılmak suretiyle Türkmenistana taşınan her türlü yük grubunun transit kapsamlı taşınmasında yetki belgemiz ve TIR Karne sistemimiz kullanılarak hizmet sağlamaktayız.  Adana, istanbul, ankara, izmir gaziantep, konya, kayseri ve antalya gibi ilerimizden Kuru yük taşımacılığı ile birlikte gabari dışı ağır tonajlı yükler, soğuk zincir ve kimyevi madde türü ürünler ve konteyner nakliyesi gibi konularda tüm bu yüklere uygun araçlarımız ve deneyimli sürücülerimizle taşımaları gerçekleştiriyoruz.

Avrupadan transit geçişli yükler ile Türkiyeden ihraç edilen tüm ürünlerin nakliyesini Türkmenistanın Aşgabat, Mary, Türkmenbaşı ve Balkanabat gibi şehirleri başta olmak üzere tüm şehirlerine taşımacılık hizmetlerimiz devam etmektedir. Türkmenistan lojistik hattında Nakliye çalışmalarımız sadece ihraç yüklerinin taşınması ile sınırlı kalmayıp aynı zamanda Türkmenistandan ithal edilen yüklerin ülkemize taşınması ile ilgili ithalat nakliye faaliyetlerimizde mevcuttur.

Türkmenistana parsiyel ve kargo yükü taşımacılığıda firmamız bünyesinde mevcut olup İstanbul da yerleşik bulunan parsiyel depolarından çıkışlarımız haftanın belirli günleri sistemli bir şekilde, türkmenistan nakliye firmaları arasında faaliyetlerine devam etmektedir.

Türkmenistan karayolu nakliye alanındaki çalışmalarımız, araç filomuz da bulunan özmal ve kiralık araçlarımızla aksama ve kesinti olmaksızın devam etmektedir. Firmamız Mersin Nakliyat, önce hizmet anlayışıyla kalite politikasından ödün vermeden müşteri odaklı taşımacılık çalışmalarının yanı sıra gümrükleme, depolama, sigorta aracılık ve acentelik hizmetleri de sunmaktadır.

Türkmenistana gönderilmesi düşünülen tüm yüklerinizin taşınması ile ilgili nakliye taleplerinizi iletişim bilgilerimizde yer alan telefon numaralarımız ile mail adreslerimize bildirmek suretiyle en kısa sürede en uygun taşıma fiyat tekliflerimizi alabilirsiniz.

 

Türkmenistan Lojistik Hizmetleri

Ülkemiz, diğer ülkeler için birçok anlamda hizmetler sunmaktadır. Özellikle ülkemiz doğu ve batı ülkeleri arasında bir köprü görevi üstlendiğinden dolayı oldukça fazla nakliye hizmeti sunmaktadır. Firmamız Şah Global Lojistik ailesi çalışmalarını Türkmenistan nakliye süreçlerine yoğunlaştırmış durumdadır.

Türkmenistan lojistik hizmetleri süreçlerinde her zaman profesyonel ve akılda kalıcı çalışmalar yapmayı sürdürüyoruz. Firmamız;

  • Geniş araç filosu ile müşterimizin istediği düzeyde bir hizmet sunmaktadır.
  • Lojistik süreçlerinde her zaman deneyimli ve profesyonel ekip çalışanlarımız görev almaktadır.
  • Taşımacılık süreci öncesinde ürünlere sigorta yapılmaktadır. Bu sayede herhangi bir olumsuz durum karşısında ürünlerin maddi değeri koruma altına alınmış olur.
  • Parsiyel, frigo ve benzeri ihtiyaca yönelik hizmetler verilmektedir.

 

Kaliteli Lojistik Süreçleri

Türkmenistan lojistik hizmetleri en yüksek kalite standartları doğrultusunda planlanmaktadır. Firmamız için kaliteli ve güvenli bir lojistik süreci sunmak oldukça önemli ve değerlidir. Hem firmamızın himayesi altında çalışmalarını sürdüren ekip arkadaşlarımızın, hem de değerli müşterilerimizin ürünlerini zarar görmeden taşımak öncelikli hedefimizdir.

Lojistik süreçlerinde firmamız Şah Lojistik Global ailesi olarak, gerekli tüm izin ve kontrollerin sağlanmasına önem gösteriyoruz. Bu şekilde sorunsuz bir taşımacılık süreci sağlamış oluyoruz. Müşterilerimizin lojistik hizmetinden yararlanmak istedikleri şehirler doğrultusunda planlı bir anlayış çerçevesinde hizmet veriyoruz.

 

Profesyonel Taşımacılık Anlayışı ve Kusursuz Hizmet

Firmamız sunmuş olduğu kaliteli ve profesyonel lojistik süreçleri ile kusursuz bir hizmet anlayışına sahiptir. Sizlere her zaman verimli Türkmenistan lojistik hizmetleri sağlamak için profesyonel kadromuz ile hizmet kapsamını genişletiyoruz. Bu sayede ihtiyaç duyduğunuz her bir ayrıntı en uygun fiyat politikası ile firmamızda sizleri bekliyor. Son model araç kapasitemiz ile ihtiyaç duyulduğu kadar araç ile, en kısa süre içinde yüklerinizi hedef noktaya ulaştırıyoruz.

Şah Global Lojistik ailesi olarak, müşterilerimizin memnuniyet duyacakları lojistik süreçlerini yönetmek firmamız için oldukça değerli ve önemlidir. Bu doğrultuda gelişen ve değişen standartlar doğrultusunda işimizi her geçen gün bir üst seviyeye taşımayı sürdürüyoruz. Türkmenistan’a ulaştırmak istediğiniz her türden yük için, geniş araç filosu ve uzman çalışan kadromuz ile sizlere mutlulukla yardımcı olacağız.

 

Türkmenistan Lojistik Firması

 

Türkmenistan Parsiyel Taşımacılık Hizmetleri

Firmamız başta Türkmenistan’ın büyük şehirleri olmak üzere ülkedeki birçok noktaya parsiyel taşımacılık hizmetleri vermektedir. Parsiyel taşıma, normal taşıma hizmetlerinden farklı olarak parça yük taşımacılığı hizmetlerini kapsamaktadır. Bu doğrultuda ülkemizdeki kalkış noktalarından, farklı müşterilerimize ait parça yük taşımacılığı hizmeti sunuyoruz.

Türkmenistan parsiyel nakliye hizmetleri vermekte olan firmamız, süreci mümkün olan en verimli ve nitelikli şekilde planlamaktadır. Taşıma rotası üzerinde yer alan her bir müşterimize ait yükleri doğru şekilde hesaplayarak, sürece uygun araç seçimi yapmaktayız. Hem zamandan hem de alandan tasarruf sağlayan bu hizmetimiz sayesinde oldukça ekonomik bir lojistik hizmeti almanız mümkün.

 

Profesyonel Planlanan Parsiyel Nakliye Süreçleri

Türkmenistan parsiyel nakliye hizmetleri, firmamızın profesyonel ve deneyimli çalışanları tarafından itina ile planlanır. Nakliye rotası üzerinde yer alan her bir müşterimizden, Türkmenistan’a iletmek istedikleri yükler alınır ve ilgili araçlara yüklenir. Bu sayede oldukça verimli ve nitelikli taşımacılık süreçlerine imza atılmış olur.

Firmanız için nakliye giderleri yüksek bir meblağ oluşturuyorsa, en hesaplı çözümlerden biri parsiyel taşıma seçeneğidir. Hem yüksek giderlerden kurtulmuş olursunuz hem de kaliteli bir süreç doğrultusunda arzu ettiğiniz parça yükleri Türkmenistan’a ulaştırabilirsiniz. Müşterilerimizin ve iş ortaklarımızın ihtiyaç duyabilecekleri her türlü hizmeti, faaliyet portföyümüze kazandırarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

 

Parça Taşımacılıkta Yüksek Kalite Standartları

Firmamız başta Türkmenistan parsiyel nakliye hizmetleri gelmek üzere birçok parça yük taşımacılığı hizmetinde kalite ve hız unsurlarını göz önünde bulundurarak hareket etmektedir. Yüklerin düşük ölçekli olması, sürece verdiğimiz öneme hiçbir şekilde etki etmemektedir. Firmamız yüklerin yüklenme ve indirilme adımlarında aynı özeni göstererek oluşabilecek maddi zararların önüne geçmektedir. Böylece küçük ölçekli tüm parça yükler özenli bir anlayış ile taşınır.

Şah Global Lojistik ailesi olarak sizlere verimli ve kaliteli bir taşımacılık hizmeti sunmak için standartlarımızı her geçen gün yükseltmeyi hedefliyoruz. Bu sayede çok daha kaliteli ve nitelikli bir anlayış doğrultusunda lojistik çözüm önerileri sunmaya devam ediyoruz. Sizler de parça yük taşımacılığında hesaplı ve güvenilir bir adres arıyorsanız, firmamızı güvenle tercih edebilirsiniz.

 

Türkmenistan Taşımalarında Kullanılan Güzergahlar

Türkmenistan nakliye hizmeti ile sektöre yön veren firmamız iş dünyasına yardımcı olmaktadır. Mesafelerin uzak olması eskiden büyük bir sorundu. Günümüzde ise hem gelişen teknoloji hem de kaliteli ve güvenilir hizmet anlayışımız ile bambaşka bir boyuta ulaşmıştır. Geniş hizmet yelpazemiz içerisinde yer alan Türkmenistan nakliye hizmeti ile de çözüm ortağınız olmaktayız.

Türkmenistan taşımalarında kullanılan güzergahlar belirlenirken en büyük engel uygulanan ambargodur. Bunun yanında da Hazar Denizi’ de diğer engel olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu nedenden dolayı süre de uzamaktadır.

Türkmenistan taşımalarında kullanılan güzergahlar ise iki seçenek bulunmaktadır.

  • İlk seçenek: Türkiye ile Türkmenistan arasında nakliye için Gürcistan ve Azerbaycan hattı üzerindedir. Genellikle yükün teslim etme süresi ise 10 ile 15 gün arasında değişiklik gösterebilmektedir.
  • İkinci seçenek: Türkiye ile İran hattı üzerinden yüklerin taşınmasıdır. Bu rotada ise ortalama süreyi ise 8 ile 10 gün arasında değiştiğini ifade edebiliriz.

Türkmenistan taşımalarında kullanılan güzergahlar üzerinde süreyi belirleyen ana etmen aslında her iki güzergah içinde yoğunluktur. Önemli güzergahlar olduğu için çok sayıda yük bu yoldan taşınmaktadır. Diğer neden ise gümrük kapılarından geçilmesidir. Başka bir ülkenin topraklarına gidildiği için pek çok işlemde değişiklik göstermektedir. İşlemler öncesinde başlayıp bildirilmiş olsa da zaman kaybı söz konusu olabilmektedir. Bu kayıpların en az olabilmesi için çok titiz ve dikkatli bir şekilde plan yaptığımızdan emin olabilirsiniz.

 

Türkmenistan Nakliye Süreci

Ürün ya da başka bir yükün Türkmenistan’a taşınmasını istiyorsanız firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. En uygun şekilde yola çıkma zamanı belirlenerek Türkmenistan taşımalarında kullanılan güzergahlar içerisinden seçilmekte ve ilgili işlemler yapıldıktan sonra belirlenen plan dahilinde yükünüz verdiğiniz adrese teslim edilmektedir. Bu süre boyunca sizlere detaylı bilgi verilmektedir.

 

Neden Şah Lojistik?

Alanında uzman kadrosu ve uluslararası kalite standartlarında hizmeti ile Şah Lojistik sunduğu hizmetler ile sektöre imzasını atmıştır. Güvenli bir şekilde nakliye hizmetinden yararlanmak için doğru adrestesiniz. Aklınızdaki soruları sormak, daha detaylı bilgi almak için sizlerden sadece bir telefon mesafesi kadar uzakta olduğumuzu unutmayın.

 

Türkmenistan Nakliye Navlun Ücretleri

Türkmenistan Orta Asya ülkelerinden birisidir ve Türkiye ile Türkmenistan arasında tarihi, kültürel bir birliktelik söz konusudur. Pek çok şirket, birçok farklı sektörde ikili ilişkiler yürütmekte, zorlu iklim koşullarının hakim olduğu Türkmenistan Türkiye’den birçok ürün ithal etmektedir. Şah Lojistik olarak da her zaman en avantajlı Türkmenistan nakliye navlun ücretleri ile hizmetlerimiz devam etmektedir.

Navlun ücretleri geçmişte sadece denizyolu ile yapılan nakliyelerde kullanılırken artık karayolu taşımacılığında da kullanılmaktadır. Herhangi bir nakliye işleminde taşınan mallardan talep edilen ücret olarak adlandırılmaktadır. Yükleri gönderen kişi ya da yükleri varış noktasında teslim alacak kişi navlun ücretlerini ödeyebilmektedir. Firmamız her zaman kalitesi ile olduğu kadar fiyatları ile de dikkat çekmektedir.

 

Türkmenistan Nakliye Navlun Ücretleri Hesaplama

Türkmenistan’a karayolu ile yaptığımız taşımalarda Gürcistan ve İran üzeri tercih edilmektedir. Firmamız Türkiye ve Türkmenistan plakalı, yeni model tırlarla taşımacılık yapmakta, her bütçeye hitap eden Türkmenistan nakliye navlun ücretleri ile müşterilerinin beklentilerini karşılamaktadır.

Navlun ücretleri hesaplanırken çeşitli faktörler göz önüne alınır. Bunlardan birisi taşıma türüdür. Şah Lojistik olarak parsiyel, ağır nakliye, komple, frigo taşıma gibi farklı nakliye alternatifleri sunmakta, talebe göre çözüm önerileri geliştirmektedir. Taşıma türlerine göre ücretlerde ufak da olsa değişmeler olmaktadır. Mesela parsiyel taşımada birden faza kişinin ya da farklı yükün aynı anda taşınabilmesi hasebiyle ücretler daha ekonomik gelebilmektedir.

 

Bütçe Dostu Türkmenistan Nakliye Navlun Ücretleri ile Hizmet Verenler

Türkmenistan nakliye navlun ücretleri konusunda firmamız hesaplama yaparak tarafınıza teklifte bulunur. Araçlarımızın kat etmiş olduğu kilometre, şoförlerimizin maaşları, sigorta, araçta bulunması gereken zorunlu belgeler ve diğer bütün giderler kapsam içinde olmak kaydıyla hesaplama yapılır.

Türkmenistan nakliye navlun ücretleri konusunda ilk günden itibaren müşterilerimizin avantajına olacak şekilde çalışmalarımız devam eder. Yüklerinizin nereden, nasıl alınacağı, Türkiye’den hangi ilden çıkacağı, Türkmenistan’da hangi şehre teslim edileceği gibi bütün detaylar ücret hesabında kullanılır. Siz değerli müşterilerimize daima profesyonel hizmet sunmak adına görev aldığımız sektörde bizden fiyat teklifi almadan Türkmenistan’a yük göndermemenizi tavsiye ediyoruz.

 

Türkiye – Türkmenistan Arası Transit Varış Süreleri

Türkmenistan 1991 yılında Rusya’dan ayrılarak bağımsızlığını kazanan Türki devletlerden birisidir. Büyük bir potansiyele ve yer altı kaynaklara sahip olsa da Türkmenistan henüz dünya ile tam entegre olamamış, özellikle de demokratik gelişim açısından sorunlar yaşamaktadır. İçe kapanık bir devlet anlayışı olmakla birlikte Türkiye ile Türkmenistan arasında çok eskilere dayanan iş birlikleri vardır.

Firma olarak uzun yıllardır Türkiye – Türkmenistan arasında nakliye hizmeti sunmaktayız ve bu noktada en sık karşılaştığımız sorulardan birisi Türkiye – Türkmenistan arası transit varış süreleri oluyor. Haliyle yük göndermek isteyenler mallarının kaç gün içinde Türkmenistan’a varacağını merak ediyor.

 

Türkiye – Türkmenistan Arası Transit Varış Süreleri ve Güzergahlar

Türkiye – Türkmenistan arası transit varış süreleri öncelikle rotaya göre değişiyor. İki ülke arasında hizmet verirken tercih ettiğimiz iki rota bulunuyor ve bunlardan ilki Türkiye – Gürcistan – Azerbaycan oluyor. İkinci rota ise Türkiye – İran üzeri oluyor.

Her ne kadar iki rotanın olması artı gibi görünse de aslında Türkmenistan’a taşıma yaparken her iki güzergahın da kendine has artıları eksileri bulunuyor. Eğer Türkiye – İran – Türkmenistan rotası kullanılacak olursa ortalama 8 ila 10 gün arasında varış süresi değişmektedir. Yol şartları, gümrükte yoğunluk gibi çeşitli detaylar transit varış sürelerinde farklılığa neden olmaktadır. İran’a ambargo uygulanıyor olmasından dolayı kimi zaman bu güzergah tercih edilememekte, buna alternatif olarak da Hazar Denizi üzerinden gemi ile tırların taşınması tercih edilmektedir.

 

Türkiye – Türkmenistan Arası Transit Varış Sürelerini Etkileyen Hususlar

Türkmenistan hükümeti İran’a uygulanan ambargodan etkilenmemek adına gemi alıp Hazar Denizi üzerinden tırları taşımaktadır. Bu durumda Türkiye’den hareket eden bir tır, Gürcistan ve Azerbaycan’dan Türkmenistan’a varmaktadır. Bu güzergahın Türkiye – Türkmenistan arası transit varış süreleri hususunda dezavantajı ise şu an için yalnızca bir geminin aktif olmasıdır. Bu gemi tek seferde 54 tır taşımaktadır. Dolayısıyla Türkmenistan’a varacak tırlar gemi için sıra beklemekte, varış süresi de bu yüzden 5 ila 15 gün arasında değişebilmektedir. Yoğunluğa göre bazen bekleme süreleri 10 günü aşabilmektedir. Firmamız her zaman kusursuz bir planlama yaparak hızlı ve güvenli taşımacılığın adresi olmaktadır.

 

Şah Lojistik Her Hakkı Saklıdır © 2016

EFORWEB